خواص زنجبیل: ۱۱ خاصیت اثبات شده زنجبیل برای سلامتی

یک مقاله درباره 11 خاصیت زنجبیل

چقدر از خواص زنجبیل می‌دانید؟

زنجبیل؛ تنها یک ادویه محبوب در آشپزی و شیرینی پزی نیست. تاثیر خواص این ساقه زیر زمینی بر سلامتی؛ قرن هاست که شناخته شده است.

شاید در زمانهای گذشته فقط با شنیدن زنجبیل خیلی مفید است؛ ان را مصرف می کردیم.

اما حالا وقت آن است که در مورد دلایل مفید بودن زنجبیل؛ بیشتر بدانیم.

در این مقاله شما با ۱۱ تا از مهمترین فواید زنجبیل آشنا می شوید.

زنجبیل چیست؟

زنجبیل گیاهی گلدار است که از جنوب شرقی آسیا نشات گرفته است.متعلق به خانواده زنجبیلیان است. ارتباط نزدیکی با زردچوبه ، هل و گالنگال دارد. زنجبیلی که استفاده می کنیم از گونه Alpinia از خانواده زنجبیل است.این گونه از زنجبیل دارای ریشه خوشبوست که خواص طبی زیادی دارد.

ریزوم (قسمت زیر زمینی ساقه) بخشی است که معمولاً به عنوان ادویه استفاده می شود. اغلب به آن ریشه زنجبیل یا همان زنجبیل گفته می شود.

زنجبیل، یکی از از سالم ترین(و خوشمزه ترین) ادویه های روی زمین است.

زنجبیل را میتوان به صورت تازه ، خشک ، پودر شده یا به عنوان روغن یا آب استفاده کرد. زنجلیل یک ماده بسیار رایج در انواع پخت و پزهاست.

فواید زنجبیل

خواص درمانی این ادویه قرن هاست که باعث شده در بیشتر طبهای سنتی از آن استفاده شود. امروزه دانشمندان با استفاده از تجزیه عناصر موجود در زنجبیل؛ پی به دلایل تاثیر آن بر سلامتی انسان برده اند. یازده خاصیت شناخته و بررسی شده زنجبیل در ادامه مقاله خواهید خواند.

۱. زنجبیل حاوی گینجرول است که دارای خواص دارویی قدرتمندی است

یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده زنجبیل؛ گینجرول است.گینجرول مسئول بسیاری از خواص دارویی زنجبیل است.این ماده با داشتن قابلیت کنش و واکنش با بافت زنده یا سازواره زنده، اثرات بیولوزیک( زیست کنشور) بالای دارد. 

 

زنجبیل خاصیت آنتی اکسیدانی خیلی قوی دارد

 

طبق تحقیقات ، گینجرول اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قدرتمندی دارد. به عنوان مثال، به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می‌کند ، استرس اکسیداتیو بخاطر وجود بیش از حد رادیکال های آزاد در بدن اتفاق می‌افتد.

زنجبیل دارای اثرات درمانی زیادی است. برای همین  جایگاه مهمی در طب سنتی و جایگزینهای آن دارد.  مثل استفاده موثر از زنجبیل  و کمک به مبارزه با آنفولانزا، سرماخوردگی و کرونای اخیر.

چطور زنجبیل می تواند این تاثیرات را نشان دهد؟ 

با داشتن ماده ای به نام  گینجرول.

 

۲. در درمان انواع حالت تهوع مفید است

حالت تهوع به دلایل مختلفی در انسان ایجاد می شود. مثلا در انواع خاصی از جراحی ها فرد بیمار دچار تهوع میشود. بعد از شیمی درمانی هم حالت تهوع اتفاق می افتد. از خواص زنجبیل تاثیر بر بیشتر انواع حالت تهوع است.

یکی دیگر از دل آشوبهای مهم در زمان باداری برای بعضی از خانم ها اتفاق می افتد.از فواید زنجبیل؛ استفاده موثر از آن برای رفع تهوع دوران بارداری است.

مروری بر ۱۲ تحقیق که در مجموع ۱۲۷۸ زن باردار را شامل می شد ؛ نشان میدهد: ، ۱.۱ تا ۱.۵ گرم زنجبیل می تواند علائم تهوع را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

اگرچه زنجبیل بی خطر تلقی می شود ، اگر باردار هستید قبل از مصرف مقادیر زیاد با پزشک خود صحبت کنید.

توصیه می شود زنان باردار نزدیک به زایمان یا کسانی که سقط جنین داشته اند از مصرف زنجبیل خودداری کنند. منع مصرف زنجبیل سابقه خونریزی واژن و اختلالات لخته شدن را نیز دارد.

خلاصه:

فقط یک تا یک و نیم گرم زنجبیل می تواند به جلوگیری از انواع حالت تهوع ، از جمله تهوع مرتبط با شیمی درمانی ، حالت تهوع پس از جراحی و تهوع صبحگاهی کمک کند.

۳. به کاهش وزن کمک می کند

طبق تحقیقات انجام شده روی انسان ها و حیوانات ، زنجبیل در کاهش وزن نقش دارد.

یک بررسی ادبیات در سال ۲۰۱۹ نتیجه گرفت که مکمل زنجبیل به طور قابل توجهی باعث کاهش وزن بدن ، نسبت  کمر به لگن و نسبت ران در افراد دارای اضافه وزن یا چاقی می شود.

تحقیقی در سال ۲۰۱۶ در مورد ۸۰ زن مبتلا به چاقی نشان داد که زنجبیل همچنین می تواند به کاهش شاخص توده بدنی (BMI) و سطح انسولین خون کمک کند. سطح بالای انسولین خون با چاقی همراه است.

زنجبیل باعث کاهش وزن می‌شود

شرکت کنندگان در تحقیق، دوزهای روزانه نسبتاً بالا – ۲ گرم – پودر زنجبیل را به مدت ۱۲ هفته دریافت کردند

 در بررسی مقالات غذاهای کاربردی سال ۲۰۱۹  نتیجه گیری شد که یکی از خواص زنجبیل ؛ تأثیر بسیار خوب آن بر چاقی و کاهش وزن است.

شواهد به نفع نقش زنجبیل در جلوگیری از چاقی در تحقیقات حیوانی قوی تر است

در آزماییشی بروی موشها؛ موش هایی که به طور مداوم با آب زنجبیل یا عصاره زنجبیل تغذیه می‌شدند ، کاهش وزن بدن داشتند ، حتی در مواردی که  قبلا با رژیم های غذایی پرچربی غذادهی شده بودند.

توانایی زنجبیل برای تأثیر در کاهش وزن مربوط به مکانیزم های خاصی است، مثل توانایی آن در افزایش تعداد کالری سوزانده شده یا کاهش التهاب.

خلاصه:

طبق تحقیقات انجام شده روی حیوانات و انسان ها ، زنجبیل به بهبود سنجش های مربوط به وزن کمک می‌کند. اینها شامل وزن بدن و نسبت کمر به لگن است.

۴. زنجبیل باعث بهبود آرتروز می‌شود

آرتروز (OA) یک مشکل شایع سلامتی است.

این شامل تحلیل رفتن مفاصل در بدن است که منجر به علائمی مانند درد و سفتی مفصل می شود.از فواید زنجبیل این است که میتواند درد ناشی از ارتروز راکاهش دهد.

در یک بررسی نشان داده شد که افرادی که از زنجبیل برای درمان آرتروز خود استفاده می کردند ، کاهش قابل توجهی در درد و ناتوانی داشتند.

فقط عوارض جانبی خفیف مانند عدم رضایت از طعم زنجبیل مشاهده شد.

با این حال ، طعم و مزه زنجبیل همراه با ناراحتی معده ، باعث ترک تقریباً ۲۲٪ از شرکت کنندگان در این مطالعه شد.

شرکت کنندگان در تحقیق، روزانه بین ۵۰۰ میلی گرم تا ۱ گرم زنجبیل از ۳ تا ۱۲ هفته دریافت کردند. بسیاری از انها دارای آرتروز زانو بودند.

تحقیق دیگری در سال ۲۰۱۱ نشان داد که ترکیبی از زنجبیل محلی ، کندر رومی ، دارچین و روغن کنجد می تواند به کاهش درد و سفتی در افراد مبتلا به آرتروز زانو کمک کند.

خلاصه:

برخی مطالعات نشان داده اند که زنجبیل در کاهش علائم آرتروز ، به ویژه آرتروز زانو موثر است.

۵. زنجبیل قند خون را کاهش می‌دهد و خطر بیماری های قلبی را کم می‌کند

این حوزه از تحقیقات نسبتاً جدید است ، اما یکی از خواص زنجبیل این است که ضد دیابت قدرتمندی است.

در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ روی ۴۱ شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد ، ۲ گرم پودر زنجبیل در روز ۱۲٪ قند خون ناشتا را کاهش داد

همچنین باعث بهبود چشمگیر هموگلوبین A1c (HbA1c) ، (نشانگر سطح قند خون در طولانی مدت) شد. طی مدت ۱۲ هفته HbA1c 10٪ کاهش یافت

همچنین ۲۸٪ کاهش نسبت آپولیپوپروتئین B / آپولیپوپروتئین A-I و ۲۳٪ کاهش مالون دی آلدهید (MDA) وجود داشت که محصول جانبی استرس اکسیداتیو است. نسبت بالای ApoB / ApoA-I و میزان بالای MDA هر دو عامل اصلی خطر بیماری های قلبی هستند.

زنجبیل باعث کاهش قندخون در افراد مبتلا به دیابت دوم می‌شود

بررسی مقالات سال ۲۰۱۹  حاوی اخبار دلگرم کننده در مورد فواید زنجبیل بود مانند این خبر که زنجبیل به میزان قابل توجهی HbA1c را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش می دهد. با این حال ، همچنین مشخص شد که زنجبیل تاثیری در قند خون ناشتا ندارد.

خلاصه:

نشان داده شده است که زنجبیل باعث کاهش سطح قند خون و بهبود عوامل مختلف بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می شود

۶. زنجبیل به درمان سوء هاضمه مزمن کمک می‌کند

سوء هاضمه مزمن با درد و ناراحتی مکرر در قسمت بالای شکم مشخص می شود.

اعتقاد بر این است که تاخیر در تخلیه  معده عامل اصلی سوء هاضمه است. جالب اینجاست که ثابت شده زنجبیل تخلیه معده را تسریع می کند

به افراد مبتلا به سوء هاضمه عملکردی ، (که همان سو هاضمه است و علت مشخصی ندارد )، در یک تحقیق کوچک در سال ۲۰۱۱ یا کپسول زنجبیل یا دارونما داده شد. یک ساعت بعد به همه آنها سوپ داده شد.

دوازده دقیقه طول کشید تا معده در افرادی که زنجبیل دریافت می کنند خالی شود. در کسانی که دارونما دریافت کرده اند ۱۶.۱ دقیقه طول کشید.

این تأثیرات در افراد بدون سوء هاضمه نیز دیده شده است. در تحقیقی در سال ۲۰۰۸ توسط برخی از اعضای همان تیم تحقیقاتی ، به ۲۴ فرد سالم کپسول زنجبیل یا دارونما داده شد. یک ساعت بعد به همه آنها سوپ داده شد.

مصرف زنجبیل در مقابل دارونما تخلیه معده را سریع کرد. برای افرادی که زنجبیل دریافت کرده اند ۱۳.۱ دقیقه و برای افرادی که دارونما دریافت کرده اند ۲۶.۷ دقیقه طول کشید.

خلاصه:

زنجبیل باعث تخلیه سریع معده می‌شود، به همین دلیل، می تواند برای افراد مبتلا به سوء هاضمه و ناراحتی مرتبط با معده  مفید باشد.

۷. زنجبیل درد قاعدگی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد

دیسمنوره (قاعدگی دردناک)  به دردی که در طول چرخه قاعدگی احساس می شود اشاره دارد.

یکی از کاربردهای سنتی زنجبیل، استفاده از خواص زنجبیل برای تسکین درد است، از جمله درد قاعدگی.

در تحقیقی  در سال ۲۰۰۹ ، به ۱۵۰ زن گفته شد كه در ۳ روز اول قاعدگی خود از زنجبیل یا داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) استفاده كنند.

سه گروه روزانه چهار دوز پودر زنجبیل (۲۵۰ میلی گرم) ، مفنامیک اسید (۲۵۰ میلی گرم) یا ایبوپروفن (۴۰۰ میلی گرم) دریافت کردند. زنجبیل موفق شد درد را به اندازه دو NSAID کاهش دهد

مطالعات اخیر همچنین به این نتیجه رسیده اند که زنجبیل موثرتر از دارونما است و به  اندازه داروهایی مانند مفنامیک اسید و استامینوفن / کافئین / ایبوپروفن (نوافن) موثر است.

خلاصه:

به نظر می رسد زمانی که زنجبیل در ابتدای دوره قاعدگی مصرف می شود ، در برابر درد قاعدگی بسیار موثر است.

۸. زنجبیل به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند

سطوح بالای کلسترول بد (LDL) با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی مرتبط است.

غذاهایی که می خورید می توانند تأثیر زیادی روی سطح LDL داشته باشند.

یکی دیگر از خواص زنجبیل ؛ توانایی کاهش میزان کلسترول بد (LDL خون است.

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۸ روی ۶۰ نفر از افراد مبتلا به چربی خون انجام شد ، ۳۰ نفری که هر روز ۵ گرم پودر خمیر زنجبیل دریافت می کردند ، میزان کلسترول بد (LDL) خود را در مدت ۳ ماه ۱۷.۴٪ کاهش دادند.

گرچه افت LDL چشمگیر است ، اما باید در نظر داشت که شرکت کنندگان در این تحقیق دوزهای زیادی از زنجبیل دریافت کرده اند.

بسیاری از افراد مزه ی بدی در دهان را دلیل ترک تحقیقات آرتروز ذکر کردند، که در آن دوزهای ۵۰۰ میلی گرم – تا ۱ گرم زنجبیل دریافت کردند.

دوزهای گرفته شده در طول مطالعه چربی خون ۵-۱۰ برابر بیشتر است. این احتمال وجود دارد که اکثر افرد سختشان باشد که دوز ۵ گرم را به مدت طولانی و کافی برای دیدن نتایج تحمل کنند.

مصرف روزانه 3 تا 5 گرم زنجبیل با کلسترول خون را کاهش می‌دهد.

در یک تحقیق قدیمی در سال ۲۰۰۸ ، افرادی که هر روز ۳ گرم پودر زنجبیل دریافت می کردند (به شکل کپسول) نیز کاهش قابل توجهی در بیشتر علائم کلسترول مشاهده کردند. میزان کلسترول بد (LDL) آنها طی ۴۵ روز ۱۰٪ کاهش یافت.

این یافته ها با مطالعه روی موش های مبتلا به کم کاری تیروئید یا دیابت پشتیبانی می شود. عصاره زنجبیل میزان کلسترول LDL (بد) را تا حدی مشابه داروی کاهش دهنده کلسترول آتورواستاتین کاهش می دهد.

افراد مورد بررسی از هر ۳ تحقیق همچنین کاهش کلسترول تام را تجربه کردند. شرکت کنندگان در تحقیق سال ۲۰۰۸ و همچنین موش های آزمایشگاهی نیز شاهد کاهش تری گلیسیرید خون خود بودند.

خلاصه:

برخی شواهد ، هم در انسان و هم در حیوانات ، نشان می دهند که زنجبیل می تواند منجر به کاهش قابل توجهی در کلسترول LDL (بد) ، کلسترول تام و سطح تری گلیسیرید خون شود.

۹. زنجبیل خواص ضدسرطانی دارد

زنجبیل به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای انواع مختلف سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است.

خواص ضد سرطانی به گینجرول نسبت داده می شود که به مقدار زیادی در زنجبیل خام یافت می شود. یک فرم شناخته شده با عنوان [۶]-gingerol بسیار قدرتمند تلقی میشود.

زنجبیل خواص ضدسرطانی دارد

در یک تحقیق ۲۸ روزه روی افراد در معرض خطر طبیعی سرطان روده بزرگ ، ۲ گرم عصاره زنجبیل در روز به طور قابل توجهی مولکول های سیگنالینگ پیش التهابی را در روده بزرگ کاهش می دهد

با این حال ، یک تحقیق تکمیلی روی افرادی که در معرض خطر بالای سرطان روده بزرگ قرار داشتند ، نتایج مشابهی را به همراه نداشت.

از خواص زنجبیل تاثیر درمانی آن بر روی برابر سایر سرطان های مربوط به معده و روده مانند سرطان لوزالمعده و سرطان کبد است.

همچنین ممکن است در برابر سرطان پستان و سرطان تخمدان نیز موثر باشد.

خلاصه:

فواید ضد سرطانی زنجبیل مربوط به ماده گینجرول است که بیشتر فواید زنجبیل را ایجاد می‌کند.

۱۰. زنجبیل عملکرد مغز را بهبود می‌دهد و در برابر بیماری آلزایمر محافظت می‌کند

استرس اکسیداتیو و آماس مزمن می تواند روند پیری را تسریع کند.

اعتقاد بر این است که آنها از عوامل اصلی بیماری آلزایمر و کاهش شناختی مربوط به سن هستند.

برخی از تحقیقات روی حیوانات نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها و ترکیبات زیست کنشور( دارای قابلیت کنش و واکنش با بافت زنده یا سازواره‌ی زنده) در زنجبیل می توانند پاسخ های التهابی را که در مغز ایجاد می شود ، مهار کنند.

همچنین برخی شواهد نشان می دهند که زنجبیل می تواند به طور مستقیم به تقویت عملکرد مغز کمک کند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ روی زنان میانسال سالم انجام شد ، معلوم شد که دوزهای روزانه عصاره زنجبیل برای بهبود زمان واکنش و حافظه موثر بوده است.

علاوه بر این ، مطالعات متعدد بر روی حیوانات نشان می دهد که زنجبیل می تواند از مغز در برابر عملکرد بد مربوط به سن محافظت کند.

خلاصه:

تحقیقات روی حیوانات نشان می دهد که زنجبیل می تواند از آسیب های مغزی مرتبط با سن محافظت کند. همچنین می تواند به بهبود عملکرد مغز در زنان میانسال کمک کند.

۱۱. زنجبیل با عفونت ها مبارزه می‌کند

یکی دیگر از  خواص زنجبیل ( بخاطر داشتن گینجرول)؛ کاهش خطر ابتلا به عفونت هاست.

در حقیقت ، عصاره زنجبیل می تواند از رشد انواع مختلفی از باکتری ها جلوگیری کند.

طبق تحقیقی در سال ۲۰۰۸ ، در برابر باکتریهای دهانی که به التهاب لثه و پریودنتیت مرتبط هستند بسیار موثر است. اینها هر دو بیماری التهابی لثه هستند.

زنجبیل با عفونت ها مبارزه می‌کند

زنجبیل تازه همچنین ممکن است در برابر ویروس پیوسته یاخته ای تنفسی (RSV) ، علت شایع عفونت های تنفسی ، موثر باشد.

خلاصه:

زنجبیل به مبارزه با باکتری ها و ویروس های مضر کمک می‌کند و خطر ابتلا به عفونت را کاهش می‌دهد.

افزودن زنجبیل به رژیم غذایی خود

اگر می خواهید از خواص زنجبیل بهره ببرید حتما آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.راه های استفاده زیادی از این ماده پر خاصیت وجود دارد. 

مانند:

به عنوان  ادویه در غذاهایی که طعم زنجبیل را در آن می پسندید. 

در شیرینی پزی، طعم زنجبیل بسیار دلپذیر است و شیرینی های سنتی ایرانی زیادی بر پایه مزه زنجبیل وجود دارد.

در چای و یا حتی دم کرده خود زنجبیل

در اسموتی ها و نوشیدنی های سرد

و یکی از راحتترین و خوشمزه ترین استفاده زنجبیل:

در یک لیوان شیر گیاهی؛ یک قاشق غذاخوری پودر زنجبیل اضافه کنید و میل کنید.

کلام آخر:

زنجبیل مملو از مواد مغذی و ترکیبات بیولوژیک است که فواید بسیار خوبی برای بدن و مغز شما دارد.فواید زنجبیل به همین جا ختم نمیشود.و تحقیقات بر روی خواص زنجبیل ادامه دارد.

منبع و برداشت:    Healthline

افزودن دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are makes.